Haber Arşivi

Telme Köyümüze ve Köylülerimize Müjde…

Uzun süredir yapılması planlanan ancak bazı sebeplerden dolayı yapılamayan Telme Köyü Yayla Göleti projesi gerçek oluyor..

 

Telme Köyü Dernek Başkanımız Aytekin TORUK, dernek yöneticilerimiz ve Telme Köyü Muhtarımız Harun YAZICI’nın Tarım ve Köyişleri Bakanlığına gerçekleştirmiş oldukları ziyaret sonucunda Telme Köyü Yayla Göleti; Bakanlığın yapacakları projeler programına alınmıştır. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürüyle görüşmelerin ardından, en geç 3 sene içerisinde Telme Köyü Yayla Göleti’nin yapılacağı sözünü almışlardır.

Dernek Başkanımız Aytekin TORUK’un yaptığı açıklamada, Telme Köyü Yayla Göleti’nin en büyük hayalleri olduğunu, Telme Köyümüze birçok yönden katkı sağlayacağını ve köyümüzün turizm yönünden ziyaret edilen yerlerden olacağını; bu sebepten dolayı Bakanlığımızdan böyle bir sözü almış olmanın mutluluğu içerisinde bütün köyümüze ve köylülerimize hayırlı olmasını temenni ettiklerini dile getirmiştir.

Bizlerde Telme Köyü Dernek Başkanımıza,çalışma ekibine ve Telme Köyü Muhtarımıza çalışmalarında başarılar diler ve bu zamana kadar yapılan çalışmalardan ötürü teşekkür ediyoruz…

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu