Üyelik Şartları

Sayın Katılımcı;

1 ) Hiçbir katılımcı Genel ahlaka aykırı küfürlü yazı yazmayacak, bir başkasının ettigi küfürü foruma asmayacak. – Bu Kuralı ihlal edenlere ihtar verilmeksizin, bir ay askıya alma cezasından başlanılır. Tekrarında ise askıya alınma süresi ikiye katlanarak uzatılır. Forum cezaları SiteYönetimi tarafından uygulanır ve ‘Forum ve Site Kuralları’ bölümünde bildirilir.

2 ) Hiçbir katılımcı hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip mesajlar göndermeyecek.

3 ) Hiçbir katılımcı başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazmayacak, bir başkasının küçültücü veya hakaret edici yazısını foruma asmayacak.

4 ) Hiçbir katılımcı mesajında “…” gibi hakaret ya da benzeri bir anlam çağrıştıran ifadeler kullanmayacak.

5 ) Hiçbir katılımcı spor konularinin dışına cıkmayacak, siyasi ve dini içerikli yazılar göndermeyecek.

6 ) Hiçbir katılımcı forumun normal akışını engelleyici şekilde kasıtlı olarak tekrar edici ve konuyla alakası olmayan “+1, bence de, güzel,” gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan yazı göndermeyecek.

7 ) Hiçbir katılımcı günlük sohbet tarzı yazılar, “chat” tipi muhabbetler, argo tabir edilen okunabilirliği ve forumun işlevselliğini zorlaştırabilecek, görüntü kirliliğine neden olabilecek yazı göndermeyecek.

8 ) Hiçbir katılımcı tamamı büyük harflerden oluşan ve karizmatik görünsün diye garip şekilli harfler içeren yazı göndermeyecek.

9 ) Hiçbir katılımcı kurulların uyguladığı yaptırımlar ve alınan kararları “Forum” kategorisi üzerinde tartışmayacak. Verilmiş olan kararlarla ilgili duşuncelerini “Forum ve Site Kuralları” kategorisine yazacak, ya da e-posta ile Site Yönetimi’ne gönderecek. – Yukarıdaki kuralların ihlalinde ilk aşamada “İhtar” verilir. İkincisinde mesaj gönderme hakkı “1 hafta” askıya alınır. Üçüncü ve devam eden ihlallerde ise askıya alınma süresi ikiye katlanarak uzatılır (2 hafta, 1, 2, 4, 8 ay…vb.) Forum cezaları SiteYönetimi tarafından uygulanır ve ‘Forum ve Site Kuralları’ bölümünde bildirilir.

10 ) Her üyenin yalnızca bir hesabı olabilir. Üyelik, istenildiği anda iptal edilebilir. Üyelik iptali için Web Team’a özel mesaj yoluyla ulaşmanız gerekmektedir. Sitenin teknik özelliklerinden ve forumda çöp mesaj barındırmak istememizden dolayı kişinin email adresi ve verdiği kişisel bilgiler silinir, hesabı pasif hale getirilir, mesajları sistemde tutulur.

Sitemize katılacak tüm katılımcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu