Başkanın Mesajı

baskanimizTelme Köyü Sosyal Dayanışma ve Kalkındırma Derneği Tuzla’da kurulmuş olup,tüm Türkiye’de yaşayan telmeli hemşerilerimizi sistematik bir organizasyonla biraraya getirerek,hemşerilerimiz ve Gümüşhanemiz için geleceğimizi ilgilendiren konulara dönük kalıcı projeler üretmek üzere kurulmuş bir Köy Derneğidir.

1996 yılında bu yapının temeli atılmış olup, tüm hemşerilerimizin bu oluşuma açıldığı günden bu yana heyecanla destek verdiğini görmek, doğru yolda olduğumuzun en net göstergelerinden biridir.

Hedefimiz, derneğimizi örnek bir dernek haline getirmektir. Bu hedefimiz tüm yönetim Kurulu üyelerimizle  benimsenmiş, vizyonumuza 21. yüzyılın hakkını verecek şekilde adım adım ulaşma gayretindeyiz.

Geleceği şekillendirmeye arzulu, bilişim ve gelişim gönüllüleri ile bu hedeflerimizi gerçekleştireceğimize inancımız tamdır.Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar, hemşeriliğin ötesinde bu bakış açısı ile hissedilmesini gerektiren birçok sebeple iç içedir.Gençlerimizin doğru istikamette geleceğin Türkiyesini bu anlayışla bilim ve teknolojinin yakın takipçisi olarak hakkını vereceğinden eminiz.

Geçmiş tarihimizin, bu gelişimleri yakalayabilmiş birçok deneyime sahip olduğunu biliyor olmamız en büyük malzememizdir. Bu malzemeyi iyi kullanarak, GELECEĞİ DOĞRU ŞEKİLLENDİRMENİN  bu ülkede yaşayan herkesin  sorumluluğu olduğunu düşünüyoruz. Telmeli olarak anladığımızda budur.

Bu güzellikleri yaşamayı daha fazla geciktirmeden, gelin hep birlikte Telme Köyü Derneğimizi ŞİRAN’IN VE DİĞER BÜTÜN KÖYLERİN PARLAYAN YILDIZI yapalım.

Saygılarımla…

Aytekin TORUK
TELME KÖYÜ SOSYAL DAYANIŞMA VE KALKINDIRMA DERNEĞİ BAŞKANI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here