Başkanlık Divanı

Başkan: Aytekin TORUK

01/08/1962 doğumlu olup, üç çocuk babası olan abimiz; 1996 yılından bu yana derneğimizde hizmet etmektedir.
Köyümüz için yapılacak işlerde tam uyum içerisinde ekibiyle gönül gönüle ,omuz omuza çalışan Aytekin abimiz, çalışmalarını özetlerken özellikle köyümüzdeki yaz dönemi şenlik programları, Tuzla’da dernek binasının yapılanması,
Köyümüzde cami şadırvanı ve çevre düzenlenmesi, ve kendi ifadesiyle en kıymetli işleri olarak tanımladığı köyümüz çevresinin ağaçlandırılması şeklinde ifade etmektedir.
YAKIN GELECEKTE YAPMAYI PLANLADIKLARI:
Cankurtaranlar Tepesi’ne şehitlik mahiyeti kazandırmak, ilgili yazı bayrak vs. hoş görünüm kazandırmak, bölgedeki ağaçlandırma çalışmalarına hız vermek. Yaylaya yazlık evler yapmak, köydeki sulamaya katkı sağlamak için yaylaya yapılması tasarlanan göletin takibinde gerekli hassasiyeti göstermek, Köyümüzle ilgili tanıtım faaliyetlerine hız vermek, köyümüzdeki yaşlılarımız için bir sağlıkçı tutularak onların sağlık durumlarıyla ilgilenmek…
Esas olan, çalışmanın ekip çalışması olduğunu fark ederek ilerlenebileceğini bildiren Başkanımız, köyümüzün gelecekte daha güzel günlere birlik ve beraberlik içinde yürümesini temenni ediyor. Bütün köylülerimize sağlık, afiyet ve esenlikler diliyor. Bizlerde kendilerine ve Dernek yönetimindeki arkadaşlarına başarılar diliyoruz.


Başkan Yardımcısı: Tahir Yazıcı

1961 doğumlu olup, evli ve üç çocuk babası olan Tahir YAZICI abimiz, Derneğimizin Başkan Yardımcılarındandır. Selimpaşa’da oturan abimiz tam manasıyla iyi bir insan timsalidir. Derneğimizin kuruluşundan bu yana her alanda aktif olarak görev almış olan abimizin, hayat felsefesinin temelinde insan, insana önem vermek ve yine insana hizmet vardır. Köylülerimizin her türlü derdine özellikle maddi anlamda derman olmayı kendine borç gören, yapabilecek olduğunu hissettiği hiçbir görevden geri kalmayı düşünmeyen; koşan, çalışan, gayret sahibi bir abimizdir. İnsani münasebetlerdeki etkili iletişim başarısı, onu daha çok sevdirmiş ve takdir-i sayan bir insan olmasını sağlamıştır. Yaşanılan zamanın özelikle çıkar ilişkileri üzerine kurulmuş olan duygu ve kardeşlikten mahrum toplum anlayışı da dikkate alınarak değerlendirilirse; Tahir Abimizin bütün güzel hasletleriyle kendinden çok söz ettirecek olduğu aşikârdır. Kendisine çalışmalarında, köyümüz ve çevresindeki bütün insanlara faydalı olması hususunda kolaylıklar diler, gelecek hayatında huzur ve mutluluklar temenni ederiz.


Başkan Yardımcısı: Durbaba Turan

Dernek Başkan Yardımcısı, Durbaba TURAN 1966 doğumlu olup, evli ve dört çocuk babası olan abimiz, en çok dernekteki karşılık beklemeden yaptığı hizmetleriyle ön planda olmakta ve gündemde yerini korumaktadır. Dernekteki aktif hizmeti 01/01/1997 de başlamış olup, kesintisiz devam etmektedir. Kendisi halen üniversite okuyan kardeşlerimize verilmekte olan ve gelecek dönemlerde de verilecek olan BURS (eğitime maddi destek) konusunda, gerek kaynak temini; gerekse bu elde edilen miktarın ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması hususlarında gönül vererek çalışmakta olup, konuyla ilgili Üniversite okuyan kardeşlerimizin müracaat edeceği noktadır. Özellikle bilgisayar ile işlem gerçekleştirme, toplu mesajlaşma, düğün, cenaze, tören gibi köylülerimizin iş ve işlemlerinde müracaat edilen isimdir. Kendisine şevk, gayret ve başarı dolu bir hayat diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here